19 Nisan 2014 Cumartesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı değişti...

CHP imamları yakın takibe aldı!...

CHP imamları yakın takibe aldı!

04 Şubat 2013 Pazartesi 10:53
CHP imamları yakın takibe aldı!...
CHP'nin hazırladığı “Seçimde Başarı için Seçmeni Tanımak” başlıklı kitapçıkta, köylerde imamların oyları etkileyip etkilemediğinin araştırılması istendi...

HP, yerel seçimler başta olmak üzere yaklaşan üç seçimle ilgili "Seçimde Başarı için Seçmeni Tanımak" başlıklı bir kitapçık hazırladı.

İl başkanlarına verilen kitapçıkta dikkat çeken tespitler yer alırken, köylerde imamların vatandaşların oylarını etkileyip etkilemediğinin araştırılması istendi.

Kent ve kır oylarının analiz edildiği kitapçıkta, CHP'nin kentlerde oyunun yükseldiği, köylere gittikçe istisnalar olmak kaydıyla oyların düştüğü ifade edildi. Yerleşim bölgelerinin siyasi özelliklerinin iyi bilinmesi istenen kitapçıkta, kent merkezlerinde CHP'nin oylarının hangi semtlerde ve mahallerde yüksek olduğuna bakılması istendi. Vatan'ın haberine göre; CHP'nin hangi köylerde il genelindeki köy ortalamasının üzerinde oy aldığına da bakılmasının istendiği kitapçıkta, "Köyde yaşayan ama tarımsal nüfus kapsamında yer almayan öğretmen, imam, ziraat teknisyeni, emekliler gibi kimselerin CHP'ye yaklaşımları nasıldır?", "Köylerde görev yapan din adamları, köy oylarını nasıl ve hangi yönlerde etkilemektedir?" sorularına istendi. Kamu görevlilerinin yanlı davranışı, imamların görüş ve açıklamaları ve muhtarların yaklaşımlarının oy verme davranışı üzerindeki etkilerinin en aza indirmek için nasıl çalışma yapılması gerektiği de örgüte soruldu.

Neden oy alamıyoruz?

2011 seçimlerinde CHP'ye hiç oy çıkmayan 2 bine yakın köy bulunurken, CHP bu köylerden önümüzdeki seçimlerde oy alabilmeye dönük çalışmalara da başladı.

Kitapçıkta, "Olumsuz algılar söz konusu ise bunların nedenleri ve kaynakları nelerdir?", "Bu algıları değiştirmek için öncelikle yapılması gereken etkinlikler nelerdir?", "Dini inançlar, muhafazakar değerler, güçlü milliyetçi duygular CHP'ye bakışı nasıl etkilemektedir?" soruları da soruldu. 


HABER7

Anahtar Kelimeler: CHP, Imamları, Yakın, Takibe, Aldı!

Bu Konuyu Forumda Değerlendirmek İçin TIKLAYINIZ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ

?Sözleşmelilerin Kadroya Alınması Oyunuzu Etkiler Mi?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
ARŞİV
 meb personel

Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa